Oppdrettere, strihåret

Her finner du oppdrettere som er medlem av NDF.

Kennel Bjerkebo

Eier:
Snorre og Wenche Andreassen Moe
Bjerkliveien 8
3055 Krokstadelva
Tlf: 913 38 166 / 915 15 408
E-post: snorre.moe@neiker.no
Hjemmeside: facebook.com/kennelbjerkebo

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Bjerkebo

Kennel Bjørkmarka

Eier:
Terje Djuvsland
Bjønnavn 57
7670 Inderøy
Tlf: 7415 6431 // 9706 8333
E-post: terje.djuvsland@ntebb.no

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Bukkeskogen Kennel

Eier:
Tor Steinar Aasetre
Mørjevn. 146,
3947 Langangen
Tlf: 906 22 055 / 35 56 83 42
E-post: to-aa@online.no
Hjemmeside: facebook.com/Bukkeskogen-Kennel

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Daksgården

Eier:
Aslaug & Bjørn Arild Knutsen
Øde Ugland 30
4878 Grimstad
Tlf: 971 72 794
E-post: bjornak49@gmail.com

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Dachshjemmet

Eier:
Torfinn Thomassen
Røsstadveien 79
4640 Søgne
Tlf: 95072294
E-post: torfinnthomassen@gmail.com

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Dachsmeister

Eier:
Wenche Lise og Truls Hofmeister
Mellomveien 16
9007 Tromsø
Tlf: 911 38 372
Hjemmeside: www.dachsmeister.com
E-post: dachsmeister@live.no

Rase(r):
Langhåret dachshund / Langhåret kanindachshund / Strihåret dvergdachshund / Strihåret kanindachshund

Kennel Eikskogen

Eier:
Bjarne Johannessen/Lene Maria Myhre
Åskanten 1
1570 Dilling
Tlf: 907 59 300 / 950 41 566
Hjemmeside: www.eikskogen.no
E-post: bjarne@eikskogen.no // lenemaria@eikskogen.no

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Gravabekken

Eier:
Geir Haugum
Nyland
7070 Bosberg
Tlf: 92824200
Hjemmeside: www.gravabekken.com
E-post: g-oh@online.no

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Gullbukken

Eier:
Stig Thorsen
Jakobsbråtan 11C
2008 Fjerdingby
Tlf: 63 83 44 30 // 977 51 606
Hjemmeside: http://www.gullbukken.net
E-post: stig@gullbukken.net

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Hella

Eier:
Eva Pedersen
Tangenveien 62 1
914 Ytre Enebakk
Tlf: 905 72818
Hjemmeside: www.kennelhella.net
E-post: eva@kennelhella.net

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel InTrack

Eier:
Ketil og Wenche Eide
Sjøvegen 207
7620 Skogn
Tlf: 924 01 488
Hjemmeside: kennelintrack.no
E-post: post@kennelintrack.no

Rase(r):
Strihåret dachshund

Kennel Jakira

Eier:
Aud Haugerud Johansen
Voldsveien 858
3739 Skien
Tlf: 413 87 495
jakira.cybersite.nu
E-post: post@jakira.no

Rase(r):
Langhåret dachshund, strihåret dvergdachshund , strihåret kanindachshund

Kennel Jaktvallen

Eier:
Majron Friskvall
Borhult 3
S-574 97 Vetlanda
Tlf: +46 70 6315859
Hjemmeside: www.jaktvallens.se
E-post: lindsjo-taxar@hotmail.com

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Jegerbo

Eier:
Roger Åsheim
Lundmoen 42
2870 Dokka
Tlf: 61 11 92 41 / 976 18 935
E-post: jegerbo@halden.net

Rase(r):
Strihåret dachshund, korthåret dachshund, korthåret dvergdachshund

Kennel Jostubakken

Eier:
Line og Roger Ølstøren
Jostu Sterten
7316 Lensvik
Tlf: 90697936
Hjemmeside: www.jostubakken.net
E-post: line@waterloo.no

Rase(r):
Strihåret dachshund

Kennel Jägermeister

Eier:
Anne Igsi
Igsi
1820 Spydeberg
Tlf: (+47) 69922782 / mob (+47) 90840058
Hjemmeside: www.jaegermeister.no
E-post: anne.igsi@c2i.net

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Kjendalen

Eier:
Stig og Stine Gulliksen
Markavegen 556
3947 Langangen
Tlf: 928 01 059
E-post: stig.gulliksen@gmail.com

Rase(r):
Strihåret dachshund

Kennel Kjeskogen

Eier:
Terje Henriksen og Eva Beate Borgos
Vuluveien 77
7563 Malvik
Tlf: 920 97 100 / 932 02 460
Hjemmeside: www.kjeskogen.com
E-post: kjeskogen@gmail.com

Rase(r):
Strihåret dachshund

Kennel Koksåsen

Eier:
Håvard Bidtnes
Streta
7517 Hell
Tlf: 913 99 349
E-post: havard.bidtnes@gmail.com

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Kreklingen

Eier:
Line Haakonsen
Kystveien 651
4815 Saltrød
Tlf: 994 43 032
Hjemmeside: facebook.com/kreklingen
E-post: kennel.kreklingen@gmail.com

Rase(r):
Strihåret Dvergdachshund, Langhåret Dvergdachshund

Kennel Kreklingen

Kennel Krokgården

Eier:
Jørgen Idalen
Kroken 96
4885 Grimstad
Tlf: 992 45 260
E-post: idalen@idalen.no

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Larhjelm

Eier:
Lars Hjelmtvedt
Odderudveien 20
3089 Holmestrand
Tlf: 416 60 485
Hjemmeside: www.larhjelm.net
E-post: larhjelm@online.no

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Liakleivas

Eier:
Ole-Jørgen Hansen
Svensrudhamna 2
Tlf: 458 00 741
E-post: ole-j.hansen@live.no

Rase(r):
Strihåret dachshund

Kennel Liza's

Eier:
Anne-Birgit Eleverum
Tranaskogen 90
7718 Steinkjer
Tlf: 980 55732
E-post: an-elve@online.no

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Lodewick

Eier:
Rimkje Søyland
Aukehagen 16
3472 Bødalen
Tlf: 905 74332
Hjemmeside: www.kennel-lodewick.com
E-post: kennellodewick@gmail.com

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Lommerusket

Eier:
Hilde Ro
Ro
3632 Uvdal
Tlf: 979 71 826
E-post: kennel@lommerusket.net

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Lomyra

Eier:
Håkon Fjeset
Loavegen 223
7670 Inderøy
Tlf: 478 76 661
E-post: fjeset_@hotmail.com

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Lurvelegg

Eier:
Kjersti Grimstad 
Hardangerveien 24 
5224 Nesttun 
Tlf: 928 32 148 
Hjemmeside: www.lurvelegg.net / www.facebook.com/KennelLurvelegg
E-post: liljadachs@gmail.com

Rase(r):
Strihår alle størrelser, langhår alle størrelser, korthår dverg/kanin

Kennel Lygna

Eier:
Thorvald og Arnt Helge Dragland
Grønndokkmoen
4580 Lyngdal
Tlf: 906 96 412
Hjemmeside: www.facebook.com/Lygnas-Kennel-507150692743327
E-post: arnthelge@online.no

Rase(r):
Strihåret dachshund

Kennel Nøkktjernet

Eier:
Trond Løkås
Brennåsveien 8
8610 Mo i Rana
Tlf: 913 28 504
E-post: tr-o-lo@online.no

Rase(r):
Korthåret dachshund, strihåret dachshund

Kennel Pediculus

Eier:
Kirsten Næss
Strandbygdveien 505
2411 Elverum
Tlf: 913 98 252
Hjemmeside: www.pediculuskennel.com
E-post: kirstennaess8@gmail.com

Rase(r):
Korthåret dachshund, strihåret dachshund

Pediculus

Kennel Pei Fang

Eier:
Marianne og Brynjar Holmli
7656 Verdal
Tlf: 990 00 990
Hjemmeside: www.peifangchows.com
E-post: marianne.holmli@gamil.com

Rase(r):
Strihåret dachshund

Kennel Pei Fang

Kennel Potebarna's

Eier:
Per Jøran Sandstå
Landsmarkavegen 170
Tlf: 901 92 114
E-post: pjs@ideakompetanse.no

Rase(r):
Strihåret dachshund

Kennel Potebarna

Kennel Prestbråtan

Eier:
Marianne S. og Rolf Erik Nilsen
Olum
3520 Jevnaker
Tlf: 61 31 41 62 // 41 56 66 05 // 91 35 66 51
E-post: kennel@prestbraatan.net

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Prestemoen

Eier:
Svein Duvier
Lindshusvn. 17
1912 Enebakk
Tlf: 975 90 679
E-post: sveinduvier@gmail.com

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Revgården

Eier:
Roger Austheim
Kanefartsvegen 13
7712 Steinkjer
Tlf: 959 18 736
E-post: roger-austheim@hotmail.com

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Run & Relax

Eier:
Trude og Linda Flan Medalen
Askåsen 48
1394 Nesbru
Tlf: 924 90 243 / 909 35 200
Hjemmeside: kennelrunandrelax.com
E-post: trude@kennelrunandrelax.com

Rase(r):
Strihåret dvergdachshund

Kennel Røraskogen

Eiere:
Bent Arild Storløkken
Movegen 13, 2864 Fall
Tlf: 465 46 337
E-post: storlokken@outlook.com
Olaf N. Olsen
Svanvikv. 342, 3739 Skien
Tlf: 3559 3123 / 977 21 345
E-post: Roraskogen-kennel@hotmail.com

Rase(r):
Korthåret dachshund, strihåret dachshund

Kennel Råtassen

Eier:
Kjell Håvard Horverak og Åse Britt Horverak
Hasslevollen 9
4618 Kristiansand
Tlf: 413 53 977 // 980 53 890
Hjemmeside: www.raatassen.com
E-post: kontaktraatassen@gmail.com

Rase(r):
Strihåret dachshund, korthåret dachshund

Kennel Sandvatten's

Eier:
Roger Grøtan
Vålandsveien 616
4934 Nes Verk
Tlf: 900 45 658
E-post: rgroetan@online.no

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Seljebekken

Eier:
Geir Ørbeck
Vollkroken 9
1540 Vestby
Tlf: 91678042
E-post: seljebekkens@gmail.com

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Skjønneberg

Eier:
Alf Villy Nordlie
Langstranda 190
1970 Hemnes
Tlf: 92885657
Facebook: Skjønneberg Dachs
E-post: avnordlie@gmail.com

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Skogsletta

Eier:
Helga og Torgrim Furuhaug
Furuhaug
6658 Rindalsskogen
Tlf: 477 56 138
Hjemmeside: www.kennelskogsletta.com
E-post: torgrim.furuhaug@svorka.net

Rase(r):
Langhåret Dachshund / Strihåret Dachshund

Kennel Skogsråa's

Eier:
Carina og Stefan Olsson
Körsvik Barkerud
664 96 Segmon, Sverige
Tlf: +46 70 67 12 835
Hjemmeside: www.skogsraas.com
E-post: kennel@skogsraas.com

Rase(r):
Strihåret dachshund, korthåret dachshund

Kennel Stribukken

Eier:
Rita og Sven Fægri
Åsvegen 121
2740 Roa
Tlf: Rita-90942373 // Sven-99215624
Hjemmeside: www.stribukken.dk
E-post: aastroll-roa@hotmail.no

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Stuttleggen

Eier:
Henk de Groot
Kroksteinåsen 5
4790 Lillesand
Tlf: 908 44 197
Facebook: Kennel Stuttleggen
E-post: stuttleggen@gmail.com

Rase(r):
Strihåret dachshund, langhåret dachshund

Kennel Sølenriket

Eier:
Mali Nordvang Rundfloen
Fossbakken 20
2500 Tynset
Tlf: 957 50 071
Hjemmeside: facebook.com/hundogfriluftsgleder
E-post: Mali.noru@gmail.com

Rase(r):
Strihåret dachshund

Sølenriket

Kennel Søril

Eier:
Eva A-W og Rolf Ellingsen
Myrsvingen 12
4879 Grimstad
Tlf: 413 21673/472 37667
Hjemmeside: soeril.wix.com/kennel
E-post: soril@online.no

Rase(r):
Langhåret Dachshund / Strihåret Kanindachshund

Kennel Tante Else

Eier:
Angela Barco Baron og Ole Bjørkheim
Grønnvoldsmoen 68
3516 Hønefoss
Tlf: 402 15 153 / 900 44 227
Hjemmeside: wwwtante-else.blogspot.com
E-post: abarco@online.no

Rase(r):
Strihåret dachshund

Kennel Tustefua

Eier:
Marit Haugland
Setesdalsveien 776
4715 Øvrebø
Tlf: 948 34 278
Hjemmeside: tustefuakennel.com
E-post: marit_haugland@yahoo.com

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Tverrliberga

Eier:
Sturla og Kine H Ølstøren
Bjørnstad
7316 Lensvika
Tlf:95215672 // 99434399
Hjemmeside: www.tverrliberga.com
E-post: tverrliberga@gmail.com

Rase(r):
Strihåret Dachshund

Kennel Varri

Eier:
Sigrun Furnesvik
Mjåtveitmarka 32b
5918 Frekhaug
Tlf: 938 31 891
Hjemmeside: www.kennel-varri.com
E-post: sigrun@kennel-varri.com

Rase(r):
Strihåret Dvergdachshund

Kennel Veidemann

Eier:
Gro og Gunleik Vibeto
Vibetovegen 36
3830 Ulefoss
Tlf: 35 94 40 86 / 480 23 415
E-post: gunleikvibeto@gmail.com

Rase(r):
Strihåret dachshund

Kennel Villa Magnolia

Eier:
Eddie Moljord
Voldsvegen 858
3739 Skien
Tlf: +47 413 62 633
Hjemmeside: villamagnolia.cybersite.nu
E-post: eddie.moljord@gmail.com

Rase(r):
Strihåret dachshund

Kennel Virvar

Eiere:
Nina Williamson, Sisikveien 1, 1275 Oslo
Tlf: 911 60 510
E-post: virvar@online.no
Gro Hall, Nensetvegen 23, 3736 Skien
Tlf.: 951 82 459
E-post: groriha@gmail.com
Hjemmeside: www.virvar.info

Rase(r):
Strihåret Dvergdachshund

Kennel Wenja's

Eier:
Wenja Rui
Svalastog Søndre
3864 Rauland
Tlf: 35 07 31 20 / 906 61 715
E-post: wenjarui@hotmail.com

Rase(r):
Strihåret dachshund / Strihåret dvergdachshund

Kennel Wervest

Eier:
Vera Vestby
Dalen
1454 Nordre Frogn
Tlf: 64 93 91 59 // 906 74 088
E-post: verave@online.no

Rase(r):
Strihåret Dvergdachshund, Strihåret Kanindachshund, Langhåret Dachshund

Kontaktinformasjon

Norske Dachshundklubbers Forbund
hs@dachshundklubb.no

Medlemsservice

Raymond Bråten
Sentvetveien 10
1866 Båstad
Tlf. 928 08 741
medlemsservice@dachshundklubb.no

Valpeformidler

valp@dachshundklubb.no