Årets Norgesmester drev er korthåret dachshund Lille-jøtul’s L-Lissi, men fører, eier og oppdretter Svein A. Josvanger. Med 53 poeng og Drevcert toppet ekvipasjen i det oppsiktsmessige sterke NM-feltet. Årets sølvvinner fikk også 53 poeng og Drevcert, det er korthåret dachshund Jaktameras Punky, med fører, eier og oppdretter Tone Rasmussen. På 3. plass kom Villa Magnolia’s Isklare Kira, med eier og fører Carl G. Jørgensen. Oppdretter er Eddie Moljord. Denne ekvipasjen fikk 52 poeng og Drevcert. På de neste plassene fulgte hele 5 hunder med samme poengsum som bronsevinneren!

Årets NM-arrangører, Vestfold og Buskerud Dachshundklubb, høstet mye ros for et velarrangert NM, og særlig fikk klubbens kjentmenn mange godord fra dommere og deltakere.

Så spente er man når det bare er to igjen som ikke har fått premien sin i NM