Norske Dachshundklubbers Forbund

DREVCHAMPIONS

<2016

Strihår

Tittel&Navn: NJV-16 N DKJ(d)ch NUch Villa Magnolia's Dexter, NO50954/15, SN
 Far: Ch Vilgs CO Poppe
 Mor: Ch Öllmanns Jaffa
 Oppdretter: Eddie Moljord
 Eier: Frank og Vigdis Hermansen, Andebu

Tittel&Navn: NJ(d)ch Ovnsrøret's Oblat NO40650/12, SN
 Far: Ch Svanbergets Pajas
 Mor: Ch Dimmuborgir's Aase
 Oppdretter: Steinar Waage
 Eier: Henrik Brusevold Nilsen

Tittel&Navn: NJ(d)ch Råtassen's Sita, NO35381/15, SN
 Far: Ch Måsebo Sulan
 Mor: Ch Jaktvet Kaksi
 Oppdretter: Kjell Håvard og Åse Britt Horverak
 Eier: Helge Ståhl, Vennesla

Tittel&Navn: NJ(d)ch Råtassen's Sara, NO35382/15, SN
 Far: Ch Måsebo Sulan
 Mor: Ch Jaktvet Kaksi
 Oppdretter: Kjell Håvard og Åse Britt Horverak
 Eier: Øivind Nesstrand, Sannidal

Tittel&Navn: NJ(d)ch Sara, NO45386/14, SN
 Far: Ch Bonus
 Mor: Ch Granfaret's MK Snella
 Oppdretter: Thormod Jaavall
 Eier: Thormod Jaavall, Mysen

Tittel&Navn: NSUch NVch NJ(d)ch Prestbråtan's U F Charlie, NO3738?/13, SN
 Far: Ch Måsebo Urax
 Mor: Ch Granfaret's MK Fresia
 Oppdretter: Marianne S. og Rolf Erik Nilsen
 Eier: Geir Mathisen

Tittel&Navn: NUch Nord J(D)CH Jaktvet Kaksi SE 28446/12 SN
 Far:SE FinJ(d)ch Bargos Ålle 
Mor: SEVCH Jaktvet Ess.
 Oppdretter: Cristin Knudsen 
Eier : Åse Britt F.Horverak
 

2017-------------------------------------------

Tittel&Navn: NJ(d)ch NVch Dimmuborgir's Evora NO39183/12, SN
 Far: Ch Trappbergets Amos Batman
 Mor: Ch Dimmuborgir's Ysteost
 Oppdretter: Tale R.Waage
 Eier: Morten Johansen

Tittel&Navn: N SEJ(d)ch Lurveleven av Larhjelm 10696/07, SN
 Far: Ch Lamark Dalton
 Mor: Revestreken's Bortimot
 Oppdretter: Lars Hjelmtvedt
 Eier: Rune og Stig Martinsen, Fredriksta

Tittel&Navn: NJ(d)ch Råtassen's N-Karo NO31436/13, SN
 Far: Ch Vassåsen's Theo
 Mor: Ch Råtassen's I-Tøffi
 Oppdretter: Åse Britt og Kjell Håvard Horverak
 Eier: Alfred Gunnar Fossen, Sannidal


Tittel&Navn: N SEJ(d)ch Moltemyras Storm NO36930/12 SN
 Far: Ch Kvilestad's Fibbe
 Mor: Ch Hvarstad Hvästanbriz
 Oppdretter: Jan H.Clausen
 Eier: Bjørn Egil Hultin, Konsmo

Tittel&Navn: NSJ(d)ch NSUch NSVch Fløyfossen's Champ NO43628/13 SN
 Far: Ch Eikskogen's Chiko
 Mor: Rubro's A-Kira
 Oppdretter: Kjell Idar Moen
 Eier: Kjell Idar Moen, Budalen

Korthår

Tittel&Navn: NJ(d)ch Kokopelli's Gyda, NO36795/15, KN
 Far: Ch Kolmilans Juni
 Mor: Ch Askmadens Ärke
 Oppdretter: Raymond Bråten, Båstad
 Eier: Trond Liestøl, Flekkefjord

Tittel&Navn: NordJ(d)ch NVch Kjærragården's s.g. Tina, NO34044/15, KN
 Far: Ch Kjærragårdens Sigge
 Mor: Ch Kjærragårdens Raia
 Oppdretter: Josh Edvartsen
 Eier: Kenneth Nordahl, Risør

Tittel&Navn: NJ(d)ch Kokopelli's Fox, NO37189/13, KN
 Far: Ch Kolmilans Juni
 Mor: Ch Revberget's Balder
 Oppdretter: Raymond Bråten
 Eier: Jon Austein, Larvik

Tittel&Navn: N SEJ(d)ch Kolmilans Juni, S44852/2009, KN
 Far: Ch Källstigen's Gösta
 Mor: Ch Oppstu's Alice
 Oppdretter: Hans Olof Wiberg
 Eier: Raymond Bråten, Båstad

2017_____________________________

Tittel&Navn: NJ(d)ch NUch Åbrogårdens Randi S32319/09, KN
 Far: Ch Hopsasas Trajets Jakter
 Mor: ChTorbax Resi
 Oppdretter: Anders Westrin
 Eier: Steinar og Tale R.Waage

Langhår

Arkiv

Strihår

Korthår

Langhår

OBS.Arkivet (og championatlistene i sin helhet) omfatter kun hunder hvor eier har sendt inn opplysninger om oppnådd ch. fra NDFs websider ble opprettet. Det er ingen komplett oversikt over champions innen dachshundrasene.