NDFs Jaktavlspriser

Her finner du kriterier for å søke og søknadsskjema samt liste over tidligere mottakere.

NDFs Jaktavlspris i Gull

Nr: År: Hund: Eier:
1 1984 NORDJ(H)CH INT&NORDUCH Gränsridarens Fantom S25783/70 Niels Brandstrup
2 1984 INT&NORDUCH Boidis Odette SF21098/72 Seija Kiverä
3 1984 NSJ(D)Ch Sølvi N8037/78 Aksel G.Schjervheim
4 1992 NSJ(D)CH NSUCH Kjærragårdens Zeb N44286/85 Turid og Johs Edvartsen
5 1993 NSJ(D)Ch NJ(H)Ch Kjærragårdens Ringo N36818/86 Turid og Johs Edvartsen
6 1996 Wenja’s Ida N32229/87 Erika Enger og Haavard Lehn
7 1997 Multi Ch Stubbkärrs Qotten S35239/93 Mats Mellstrøm
8 1997 NJ(D)Ch Revbergets Zebina N21545/86 Arild W.Olsen
9 1998 NORDJ(H)CH INT&NORDUCH NV`90 B-strups Fine Golden N07539/89 Steinar Waage
10 1999 NORDJ(H)CH NSUCH B-strups Pimms No 1 28551/95 Steinar Waage
11 2000 INT&NORDJ(D)CH Akki’s HW Tyra 04330/87 Rolf E. Nilsen
12 2000 NORDJ(D)CH NORDUCH Prestbråtan’s CT Tirill 20790/92 Marianne S. og Rolf E. Nilsen
13 2001 NSJ(D)CH NSUCH Blondi 40003/92 Gro og Gunleik Vibeto/Esther Gundersen
14 2004 NJ(D)CH Revberget’s Embla 20531/94 Arild W.Olsen & Christine Eide
15 2005 NSJ(D)CH INT NORDUCH Havfruen’s G-Sophus 03225/95 Bjørn G. Pettersen
16 2006 N SUCh NJ(d)Ch Havfruen’s Gamma 03029/96 E. Gundersen og G. Vibeto
17 2007 N SUCH Dimmuborgir’s Angelica Villemo 28889/94 Tale Rosland Waage
18 2012 NSJ(d)ch Råtassen’s E-Tinka, 03546/06 Kjell H.og Åse Britt Hoverak
19 2013 N S J(d)CH N SE UCH Finnelia’s Tim 03984/06 Heidi og Knut Kals
20 2013 NSJ(d) Glafsebo Zamson 26893/95 Kjell Håvard og Åse Britt Horverak
21 2014 NSJ(d)ch Dimmuborgir’s Aase Tale R og Steinar Waage
22 2014 Int NordJ(d)ch SE Vch NMDD10/11 Kvilestads Fibbe,10367/07 Johan Malm
23 2015 NUch NJ(d)ch Stuttleggen’s Gazka, 11073/04 Henk Robert De Groot
24 2016 Revbergets Balder, 13931/00 Bjørn Tore Egeland
25 2017 Kolmilans Juni, S44852/2009 Raymond Bråten
26 2017 Ölmanns Lilo, SE50124/2011 Eddie Moljord

NDFs Jaktavlspris i Sølv

Nr: År: Hund: Eier:
1 1984 NORDJ(H)CH INT&NORDUCH Gränsridarens Fantom S25783/70 Niels Brandstrup
2 1984 INT&NORDUCH Boidis Odette SF21098/72 Seija Kiverä
3 1984 NSJ(D)Ch Sølvi N8037/78 Aksel G.Schjervheim
4 1988 INT&NSUCh NJ(H)Ch Tina N17771/76 Johs Edvartsen
5 1988 INT&NSUCh NJ(H)Ch Cutty S19309/80 Gerda og Niels Brandstrup
6 1992 INT&NSFUCh NJ(H)Ch Wenja’s Carola N16478/85 Wenja Rui
7 1992 NSJ(D)CH NSUCH Kjærragårdens Zeb N44286/85 Turid og Johs Edvartsen
8 1992 NSJ(D)Ch NJ(H)Ch Kjærragårdens Ringo N36818/86 Turid og Johs Edvartsen
9 1992 Østbo’s Suzi N08592/81 Jon A.Pedersen
10 1994 Wenja’s Ida N32229/87 Erika Enger og Haavard Lehn
11 1997 Multi Ch Stubbkärrs Qotten S35239/93 Mats Mellstrøm
12 1998 NORDJ(H)CH INT&NORDUCH NV`90 B-strups Fine Golden N07539/89 Steinar Waage
13 1999 NORDJ(H)CH NSUCH B-strups Pimms No 1 28551/95 Steinar Waage
14 1999 Seidemann’s Frille 11854/91 Erika Enger og Haavard Lehn
15 2000 INT NORDJ(D)CH Akki’s HW Tyra 04330/87 Rolf E. Nilsen
16 2000 NORDJ(D)CH NORDUCH Prestbråtan’s CT Tirill 20790/92 Marianne S. og Rolf E. Nilsen
17 2001 NSJ(D)CH NSUCH Blondi 40003/92 Gro og Gunleik Vibeto
18 2001 NSJ(D)CH NSUCH Blondi 40003/92 Esther Gundersen
19 2001 Stølens My 05718/89 Gro og Gunleik Vibeto
20 2002 NSJ(D)CH INT&NORD&FINUCH Havfruen`s G-Sophus 03225/96 Bjørn G. Pettersen
21 2003 NSUCH Dimmuborgir’s Angelica Villemo 28889/94 Tale Rosland Waage
22 2004 NJ(D)CH Revberget’s Embla 20531/94 Arild W.Olsen & Christine Eide
23 2005 NJ(D)CH Steffi 10483/96 Terje Sylte
24 2006 N SUCh NJ(d)Ch Havfruen’s Gamma 03029/96 E. Gundersen og G. Vibeto
25 2009 NJ(d)ch Jägermeister’s Lakris 03148/99 Anne Igsi
26 2011 NordJ(d)ch NVch Frøya Jørgen Idalen
27 2012 NSJ(d)ch Råtassen’s E-Tinka, 03546/06 Kjell H.og Åse Britt Hoverak
28 2012 B-Strups Black Russian, 34477/87 Steinar Waage
29 2010 Dimmuborgir’s Moria, 13169/02 Tale R.Waage
30 2012 NSUch NVch Eiarö Baccara, S17172/99 Marianne og Brynjar Holmli
31 2013 INT NORD J(d)CH SE VCH NMDD10 NMDD11 10367/07 Kvilestads Fibbe Johan Malm
32 2013 NSJ(d)CH Dimmuborgir’s Hirvi 21699/00 Tale R.Waage
33 2013 N S J(d)CH N SE UCH Finnelia’s Tim 03984/06 Heidi og Knut Kals
34 2013 NSJ(d) Glafsebo Zamson 26893/95 Kjell Håvard og Åse Britt Horverak
35 2014 NSJ(d)ch Dimmuborgir’s Aase Tale R og Steinar Waage
36 2013 NUCH Stuttleggens Gazka 11073/04 Henk de Groot
37 2015 Revbergets Balder 13931/00 Bjørn Tore Egeland
38 2016 Kolmilans Juni, SE44852/2009 Raymond Bråten
39 2017 Stuttleggens Kira, 12345/08 Henk de Groot og Lill Hege Egedal
40 2017 Gravabekken’s EZ Arja, NO40411/11 Sturla og Kine Ølstøren
41 2017 Ölmanns Lilo, SE50124/2011 Eddie Moljord

NDFs Jaktavlspris i Bronse

Nr: År: Hund: Eier:
1 1984 Centa S44635/77 Aksel G.Schjervheim
2 1984 INT&NORDUCH Boidis Odette SF21098/72 Seija Kiverä
3 1984 NORDJ(H)CH INT&NORDUCH Gränsridarens Fantom S25783/70 Niels Brandstrup
4 1984 NORDJ(H)CH Tanumfjellets Diva N03710/80 Mai-Beth Hyldmo
5 1984 NSJ(D)CH Gullik N17093/94 Aksel G.Schjervheim
6 1984 NSJ(D)CH Sølvi N8037/78 Aksel G.Schjervheim
7 1985 NSUCH NJ(H)CH Tina N17771/76 Johs Edvartsen
8 1988 Garcias Zitha N00633/80 Johs Edvartsen
9 1988 INT&NSUCH NJ(H)CH Cutty S19309/80 Gerda og Niels Brandstrup
10 1989 INT&NORDUCH SFNJ(H)CH O’Nelly S36017/83 Gerda og Niels Brandstrup
11 1990 NJ(H)CH Kjærragårdens Etella N12092/82 Turid og Johs Edvartsen
12 1990 NSUCH NSJ(D)CH Kjærragårdens Zeb N04286/85 Turid og Johs Edvartsen
13 1992 INT&SFNUCH NJ(H)CH Wenja’s Carola N16478/85 Wenja Rui
14 1992 NSJ(D)CH NJ(H)CH Kjærragårdens Ringo N36818/86 Turid og Johs Edvartsen
15 1992 Østbo’s Suzi N08592/81 Jon A.Pedersen
16 1993 INT&NORDUCH SFJ(H)CH Mimin Jazzityttö SF6201X/83 Niels Brandstrup
17 1994 Wenja’s Ida N32229/87 Erika Enger og Haavard Lehn
18 1995 INT&NSUCH NORDJ(H)CH NV-90 B-strups Fine Golden N07539/89 Steinar Waage
19 1995 NSUCH NORDJ(H)CH B-strups Pimms No 1 N28551/95 Steinar Waage
20 1997 MultiCh Stubbkärrs Qotten S35239/93 Mats Mellstrøm
21 1998 Seidemann’s Frille N11854/91 Erika Enger og Haavard Lehn
22 2000 NJ(D)CH Steffi 10483/96 Terje Sylte
23 2000 INT&NORDJ(D)CH Akki’s HW Tyra 04330/87 Rolf E. Nilsen
24 2000 NORDUCH NORDJ(D)CH Prestbråtan’s CT Tirill 20790/92 Marianne S. Og Rolf E. Nilsen
25 2001 NSUCH NSJ(D)CH Blondi 40003/92 Gro og Gunleik Vibeto
26 2001 NSUCH NSJ(D)CH Blondi 40003/92 Esther Gundersen
27 2001 NUCH NJ(D)CH Daxon 09984/94 Gro og Gunleik Vibeto
28 2001 Stølens My 05718/89 Gro og Gunleik Vibeto
29 2001 INT&NORDUCH NSJ(D)CH Havfruen’s G-Sophus 03225/96 Bjørn. G.Pettersen
30 2001 INT&NORDUCH NJ(D)CH NVCH Wenja’s Zeta-Amy 17972/92 Tor Steinar Aasetre
31 2003 NSUCH Dimmuborgir’s Angelica Villemo 28889/94 Tale Rosland Waage
32 2004 NJ(D)CH Revberget’s Embla 20531/94 Arild W.Olsen, Christine Eide
33 2004 NSUCH NJ(D)CH Revberget’s Timmian 08159/90 Arild W.Olsen, Christine Eide
34 2005 NORD UCH NVCH Adeltands Mis Dior Dk17845/00 Rita og Atle Aspevik
35 2006 Dimmuborgir’s Century Fox 14874/96 Tale Rosland Waage
36 2006 N SUCh NVCh Mikkels Manx S13378/96 Wenja Rui
37 2006 N SUCh NJ(d)Ch Havfruen’s Gamma 03029/96 E. Gundersen og G. Vibeto
38 2007 NJ(D)CH Klungvika’s Carmencita 18666/01 Willy Hestø
39 2009 NJ(d)ch Jägermeister’s Lakris 03148/99 Anne Igsi
40 2010 Dimmuborgir’s Moria, 13169/02 Tale R.Waage
41 2011 NordJ(d)ch NVch Frøya Jørgen Idalen
42 2011 NSJ(d)ch Diana Jørgen Idalen
43 2012 NSJ(d)ch Råtassen’s E-Tinka, 03546/06 Kjell H.og Åse Britt Hoverak
44 2012 B-Strups Black Russian, 34477/87 Steinar Waage
45 2012 NSUch NVch Eiarö Baccara, S17172/99 Marianne og Brynjar Holmli
46 2012 NSUch NJ(d)ch NVch Pei Fang Trine, 08765/04 Marianne og Brynjar Holmli
47 2012 NSJ(d)ch Dimmuborgir’s Hirvi, 21699/00 Tale R. Waage
48 2012 NVch Dimmuborgir’s Dyfflin, 09324/98 Hege De Groot
49 2012 N SEJ(d)ch N SEUch Finnelia’s Tim, 03984/06 Heidi og Knut Kals
50 2013 INT NORD J(d)CH SE VCH NMDD10 NMDD11 10367/07 Kvilestads Fibbe Johan Malm
51 2013 NSUCH NJ(d)CH Scott 07462/96 Henk de Groot
52 2013 NUCH Stuttleggens Gazka 11073/04 Henk de Groot
53 2013 Stuttleggens Be Flashing 22156/99 Henk de Groot
54 2013 NSJ(d) Glafsebo Zamson 26893/95 Kjell Håvard og Åse Britt Horverak
56 2014 NSJ(d)ch Dimmuborgir’s Aase Tale R og Steinar Waage
57 2015 Revbergets Balder 13931/00 Bjørn Tore Egeland
58 2015 Prestbråtan’s ZS Loppa Roy og Kirsten Nilsen
59 2015 Kolmilans Juni Raymond Bråten
60 2016 Benkemyra’s Z L Dolores, 11177/08 Angela Barco Baròn og Ole Bjørkhei
61 2017 Ölmanns Lilo, SE50124/2011 Eddie Moljord
62 2017 Stuttleggen’s Kira, 12345/08 Henk De Groot og Lill Hege Egedal
63 2017 Gravabekken’s EZ Arja, NO40411/11 Sturla og Kine Ølstøren
64 2017 Nordanberget’s Mikko, FI36017/12 Sturla og Kine Ølstøren