NM drev 2019

Aust-Agder Dachshundklubb ønsker velkommen til NM drev 2019 på Øynastua, Mjåvatn fredag 1. november. Her vil du finne informasjon, bilder og fortløpende oppdatering fra arrangementet. Følg oss også på Facebook og Instagram #nmdrev19

Oppdatering Fredag: Det er oppholdsvær og overskyet med temperaturer rundt null og forventning om plussgrader ut over dagen. Alle hunder er sluppet kl 09.00

Drevets gang oppdateres for hver hund etterhvert som dommerne melder inn status. Bla deg nedover denne siden til du kommer til ‘boksene’ for hver ekvipasje.
Noen ekvipasjer kan være utenfor dekning.

Våre sponsorer:

Vehus Biegård // Blomster & Gavebutikken – Froland // Arild Motorsenter AS – Froland // Hjerterom – Froland // Livlig Hægeland – Froland // Anders Langås AS – Arendal //Rema 1000 – Froland // Frolandstua kro – Froland // Rema 1000 – Krøgenes // Nymo AS – Grimstad // Bergshaven bakeri – Grimstad // Toro Rieber Storkjøkken // Marexim Storkjøkken // Gilde Storkjøkken // Agdergrossisten // Fagmøbler Stoasenteret – Arendal // Skeidar Stoa – Arendal // Gaver og Interiør – Nedenes // Hageland Stoa – Arendal // Meny Harebakken – Arendal //  Meny Krøgenes // Kiwi Stoa – Arendal  // Kiwi Bjorbekk – Arendal // Kiwi Myrene – Arendal // Rema 1000 – His // Hisøy Blomster // Bilextra // Apotek1 Bjorbekk //Apotek1 Krøgenes // Boots Apotek Harebakken – Arendal // Vitus Apotek Altisenteret – Arendal // Vitus Apotek – Froland // Kitch´n Altisenteret – Arendal // Kitch´n Harebakken – Arendal // Sport1 Altisenteret – Arendal // Europris Nedenes // Europris Krøgenes // Promarc Myrene // Zoo1 Myrene // Elon Myrene // Fjellvåken skytesenter // Spekebilen Johannessen // Jakt og Friluft Stoa // Meca Arendal // Mekonomen Arendal // Dømmensmoen Garteri //  Plantasjen // Hageland Moi // Agder Bil // Agder Dyrlegekontor – Grimstad // MegaFlis // Felleskjøpet – Grimstad // Montér – Fevik // Industrisøm – Stoa

Trøndelag Dachshundklubb

 

 


Bildegalleriet vil bli oppdatert med ferske bilder både torsdag og fredag.

Bla nedover for å se årets NM-deltakere.

Kjendalens EmmyLouu
Foto: Marit Haugland

NORD J(D)CH Tante Elses DT Pyttsan

NO44530/15 f. 06.06.2015
(NORD J(D)CH Utorax Dunder – N VCH NORD J(D)CH Mirkagårdens Tingeling)
E: Karl-Ole Finnes
O: Angela Barco-Barón  / Ole Bjørkheim

Dommer: Gunnleik Vibeto
Kjentmann: Ole R Gjennestad
Terreng: Gjennestad

Drevets gang: 
Slipp kl 9
Fot
Uttak
Premiedrev
Rå sporet

 

 

 

Villa Magnolia's Garvin

NO39735/17 f. 14.03.17
(NORD J(D)CH N SE UCH NJV-16 Villa Magnolia’s Dexter – Öllmans Lilo)
E: Morten Borge
O: Eddie Moljord

Dommer: Geir Andre Jørgensen
Kjentmann: Helge Gundersen
Terreng: Helleheia

Drevets gang: 
Slipp kl 9
Uttak
Sett geit og kje
Koblet
Slutt

  

 

NORD J(D)CH N VCH Kokopellis Frøya

NO37192/13 f. 29.03.13
(N SE J(D)CH N VCH N J(H)CH N UCH Revbergets Balder – N SE J(D)CH Kolmilans Juni)
E: Raymond Bråten
O: Raymond Bråten

Dommer: Bjørn Johannessen
Kjentmann: Tor Jakob Myhre
Terreng: Vattene

Drevets gang:
Slipp kl 9
Uttak
Losdyr sett
Koblet
Sluppet på nytt
Slipp tre
Koblet
Slutt

 

 

N VCH N J(D)CH Rådyrtangen's Tiko

NO40663/16  f.02.04.16
(
N J(D)CH Kokopellis Fox – N SE UCH N SE VCH N SE J(D)CH NORD J(H)CH Smen’s Tikka)
E: Helge Knutsen
O: Hilde og Helge Knutsen

Dommer: Stig Gulliksen
Kjentmann: Olav Seljeåsen
Terreng: Hurvehei

Drevets gang:
Slipp kl 9
Uttak
Premielos
Koblet
Slutt

   

 

N J(D)CH NVCH Lille-jøtul's L-Lissi

NO45206/16 f.12.05.2016
(N J(D)CH Kjærragården’s M K Sigge – N UCH N J(D)CH N J(H)CH N VCH Lille-jøtul’s G-mira)
E: Svein Arild Josvanger
O: Svein Arild Josvanger

Dommer: Bjørn Tore Egeland
Kjentmann: Olav Skeivoll
Terreng: Espeland

Drevets gang:
Slipp kl 9
Los
Koblet
Premielos
Rådyr sporet
Nytt slipp
Fot
Koblet
Slutt

 

 

N J(D)CH Kira

NO51892/10 f. 16.08.2010
(N J(D)CH NMDd09 Bargos Dacke – Tvetergrendas Mia)
E: Anders Reitan
O: Arne Jørstad

Dommer: Torfinn Thomassen
Kjentmann: Ole Gustav Gurebo
Terreng: Gurebo

Drevets gang:
Slipp kl 9
Uttak
Rådyr observert
Koblet
Slutt

 

 

N J(D)CH N UCH Pei Fang Børsa

NO51565/15 f.05.09.15
(
N J(D)CH Estestoms Conrad – Pei Fang Fc Fride)
E: Brynjar Holmlie
O: Marianne og Brynjar Holmlie

Dommer: Even Andreas Garstad
Kjentmann: Kjell Solli
Terreng: Reiersøl

Drevets gang:
Slipp kl 9
Fot
Los
Kobling
Forflytning
Nytt slipp
Fot
Premielos
Koblet 
Slutt

 

N FIN J(D)CH Pei Fang Bentley

NO51563/15 f. 05.09.15
(
N J(D)CH Estestoms Conrad – Pei Fang Fc Fride)
E: Asbjørn Rimstad
O: Marianne og Brynjar Holmli

Dommer: Johan Malm
Kjentmann: Stein R Jensen
Terreng: Bringsverd

Drevets gang:
Slipp kl 9
Fot
Uttak
Sporet hjort
Koblet
Nytt slipp
Slutt

 

 

N VCH N DK J(D)CH Cita av Tromøydachs

O52029/16 f.01.09.16
(N J(D)CH Kjærragården’s M K Sigge – N SE VCH NORD J(D)CH Rådyrbukkens Taia)
E: Rune Johansen
O: Rune Johansen

Dommer: Steinar Ringsbye
Kjentmann: Knut Torleif Risholt
Terreng: Løddesøl

Drevets gang: 
Slipp kl 9
Fot
Uttak
Premiedrev
Rådyr sporet
Koblet
Nytt slipp
Koblet
Slutt

 

N J(D)CH Kvilestads F-Molly

N45013/14 f.06.06.14
(
NORD J(D)CH SE U(DV)CH SE VCH Suttaröns Västman – NORD DK J(D)CH N S VCH Kvilestads Frida
E:
Jøran Solås
O: Steinar Ringsbye

Dommer: Henk Robert De Groot
Kjentmann: Saban Cirkic
Terreng: Birkeland

Drevets gang:
Slipp kl 9
Fot
Uttak
Koblet
Nytt slipp
Uttak
Koblet
Slutt

 

N J(D)CH Råtassen's Queen

NO40514/14  f. 05.05.14
(N J(D)CH Råtassen’s H-tango – NORD J(D)CH N SE UCH Jaktvet Kaksi)
E: Tor Steinar Aasetre
O: Kjell Håvard Horverak

Dommer: Magne Bjerland
Kjentmann: Nils Gunnar Lyngroth
Terreng: Bøylestad

Drevets gang:
Slipp kl 9
Fot
Uttak
Koblet
Slipp 2
Fot
Uttak
Koblet
Slutt

 

 

Max

NO39508/16 f. 20.03.16
(N J(D)CH Vassåsen’s Theo – Ida)
E: Torfinn Lyngroth
O: Olav Melteig

Dommer: Frank Ribe
Kjentmann: Bjørn Steine
Terreng: Assev

Drevets gang:
Slipp kl 9
Fot
Los
Premielos
Koblet
Slutt

 

N J(D)CH Laggarängens Smillan

SE57917/2013   f. 27.10.13
(
S VCH SJ(D)CH Pysslas Gustav – SVCH SU(V)CH Laggarängens Doriz)
E: Tor Erik Hansen
O: Katarina og Hans Karlsson

Dommer: Bjørn Arild Knutsen
Kjentmann: Kjetil Lilleholt
Terreng: Ubersmoen

Drevets gang: 
Slipp kl 9
Fot
Uttak
Premiedrev
Koblet
Slutt

 

 

Våre sponsorer:

Vehus Biegård // Blomster & Gavebutikken – Froland // Arild Motorsenter AS – Froland // Hjerterom – Froland // Livlig Hægeland – Froland // Anders Langås AS – Arendal //Rema 1000 – Froland // Frolandstua kro – Froland // Rema 1000 – Krøgenes // Nymo AS – Grimstad // Bergshaven bakeri – Grimstad // Toro Rieber Storkjøkken // Marexim Storkjøkken // Gilde Storkjøkken // Agdergrossisten // Fagmøbler Stoasenteret – Arendal // Skeidar Stoa – Arendal // Gaver og Interiør – Nedenes // Hageland Stoa – Arendal // Meny Harebakken – Arendal //  Meny Krøgenes // Kiwi Stoa – Arendal  // Kiwi Bjorbekk – Arendal // Kiwi Myrene – Arendal // Rema 1000 – His // Hisøy Blomster // Bilextra // Apotek1 Bjorbekk //Apotek1 Krøgenes // Boots Apotek Harebakken – Arendal // Vitus Apotek Altisenteret – Arendal // Vitus Apotek – Froland // Kitch´n Altisenteret – Arendal // Kitch´n Harebakken – Arendal // Sport1 Altisenteret – Arendal // Europris Nedenes // Europris Krøgenes // Promarc Myrene // Zoo1 Myrene // Elon Myrene // Fjellvåken skytesenter // Spekebilen Johannessen // Jakt og Friluft Stoa // Meca Arendal // Mekonomen Arendal // Dømmensmoen Garteri //  Plantasjen // Hageland Moi // Agder Bil // Agder Dyrlegekontor – Grimstad // MegaFlis // Felleskjøpet – Grimstad // Montér – Fevik // Industrisøm – Stoa